5. jun 2015. godine

„Poštanski satić” za najmlađe u PTT muzeju

U subotu, 6. juna, u PTT muzeju će od 12 do 13 časova biti organizovana radionica „Poštanski satić”, namenjena deci predškolskog i nižeg školskog uzrasta, od tri do deset godina.
Mališani će najpre, uz prilagođeno stručno vođenje, moći da pogledaju novu tematsku izložbu „175 godina srpske pošte”, u kojoj su predstavljeni bitni događaji u razvoju našeg poštanskog, telegrafskog i telefonskog saobraćaja i ličnosti koje su razvoju srpske pošte dale značajan doprinos.
U okviru zadatka „Napiši i pošalji pismo voljenima”, deca će crtati i picati na zadatu temu, a pisma će, uz pomoć roditelja i kustosa, pravilno adresovati, na njih zalepiti poštanske marke i ubaciti u poštanski kovčežić.
Najmlađi posetioci će zatim moći da se fotografišu i dobiju originalne poštanske razglednice na kojima će biti poštanska marka sa njihovim likom, a u mini poštanskoj kancelariji upoznaće se sa pečatima, telefonima, upijačima za papir, vagicom za merenje pisama i priborom za pisanje.
„Poštanski satić” biće završen uz deljenje poklona za uspomenu.
Ulazak u PTT muzej je besplatan.