23. mart 2016. godine

Tribina „Kultura putem pošte” – „Život i delo Nikole Tesle”

Tribina „Kultura putem pošte” – „Život i delo Nikole Tesle” biće održana 23. marta u 18.30 časova.
Na tribini će, povodom 160. godišnjice od rođenja Nikole Tesle, biti održano predavanje prof. dr Miroslava Benišeka, redovnog profesora Mašinskog fakulteta u Beogradu iz oblasti Teslinih radova u mašinstvu.
Video prezentaciju projekta i modela srpskog električnog automobila predstaviće glavni inženjer Goran Janković i glavni menadžer Slavko Vujović. Povodom projekta ekološkog automobila i razvoja zelenih tehnologija u Srbiji, prisutnima će se obratiti gospodin Ješa Erčić iz Privredne komore Srbije, dok će demonstraciju rada modela Teslinog jajeta, Teslinog transformatora – varničara i Teslinih merdevina prikazati Radomir Putnik i Branislav Juranović.
U muzičkom delu programa učestvuju Ansambl za ranu muziku „Jokulatores Slavenses” iz muzičke škole Josip Slavenski na čelu sa profesorkom Anom Mladenović, Konstantin Valterliker na renesansnoj lauti, kao i guslar Nikola Đapić.