26. april 2016. godine

Kultura putem pošte: Kompjuterska simulacija i 3D modeliranje originalnih patenata Nikole Tesle

Povodom 160-te godišnjice od rođenja Nikole Tesle, u sredu 27. aprila 2016. godine u 18.30 časova u multifunkcionalnoj sali PTT muzeja, na tribini pod nazivom „Kultura putem pošte“, održaće se predavanje i prezentacija na temu „Život i delo Nikole Tesle: Kompjuterska simulacija i 3D modeliranje originalnih patenata Nikole Tesle”.
Predavanje će održati prof. dr Vladan Vučković, vanredni profesor Elektronskog fakulteta u Nišu.
Demonstracije rada modela Teslinog jajeta, Teslinog transformatora-varničara i Teslinih merdevina prikazaće Radomir Putnik i Janko Aleksić. U muzičkom delu programa učestvuju učenici Muzičke škole „Stanković” iz Beograda, sa odseka za pevanje iz klase profesorke Olivere Jovanović. Na repertoaru će biti operske arije.
Urednik i voditelj programa Željko Sarić, kustos PTT muzeja.