20. septembar 2016. godine

PTT muzej učestvuje u Danima evropske baštine

Povodom Dana evropske baštine, koji ove godine imaju temu „Kulturno nasleđe i zajednice – živeti s nasleđem”, PTT muzej od 23. septembra do 2. oktobra posetiocima nudi poseban program i radiće produženo od 10 do 18 časova, a ulazak je besplatan.
U subotu, 24. septembra, kao i 1. oktobra, sa početkom u 12 časova biće organizovana kreativna dečija radionica „Poštanski satić” na temu „Napiši i pošalji pismo voljenima”.
Za zainteresovane će svakoga dana biti organizovano stručno vođenje kroz stalnu postavku „Tačka spajanja” i tematsku izložbu „150 godina srpske poštanske marke 1866-2016”, a svi posetioci će na poklon dobiti suvenir-razglednicu sa svojim likom, apliciranim u vidu poštanske marke.