3. maj 2017. godine

„Kad bih ja bio Pupin...”

Kao i svake prve subote u mesecu, PTT muzej će 6. maja biti otvoren za posetioce od 11 do 19 časova, sa zanimljivim besplatnim sadržajima za sve uzraste i sve ukuse.
Тačno u podne, najmlađe očekuje kreativna radionica „Poštanski satić”, ovoga puta pripremana u saradnji sa Narodnim muzejom i pod nazivom „Kada bih ja bio Pupin…”.
Deca će, u kratkoj šetnji kroz PTT muzej, uz prilagođeno stručno vođenje za uzrast od 8 do 12 godina, moći da saznaju nešto više o Mihajlu Pupinu, njegovom životu i značaju za naš narod, njegovom naučnom radu i doprinosu razvoju telefonije. Potom će biti podeljeni u timove i kod svakog eksponata će ih čekati po dva tematska pitanja. Pobednički tim, koji prvi reši sva pitanja, očekuju prikladne nagrade.
Na kraju, u kreativnom delu, mališani će moći od kartona i folije da naprave neki od prvih telefona i da ga kroz razgovor uporede sa savremenim, posebno mobilnim telefonima.