31. januar 2018. godine

„Poštanski satić” u subotu 3. februara

Kao i svake prve subote u mesecu, PTT muzej će 3. februara biti otvoren za posetioce od 11 do 19 časova, sa zanimljivim besplatnim sadržajima za sve uzraste i sve ukuse. Najmlađe tačno u podne očekuje kreativna radionica „Poštanski satić”.
Deca će, u kratkoj šetnji kroz PTT muzej, uz prilagođeno stručno vođenje za uzrast od tri do deset godina, zaviriti u riznicu poštanskog blaga i otkriti eksponate iz istorije pošte, telegrafije i telefonije. Moći će da vide pravu poštansku kočiju, maketu menzulane ili vagona za prenos pisama, stare telefone sa brojčanicima i ručkama, uniforme PTT službenika iz davnina, prebogatu filatelističku zbirku.
U okviru zadatka „Napiši i pošalji pismo voljenima”, mališani će crtati i pisati na zadatu temu, a pisma će, uz pomoć roditelja i kustosa, pravilno adresovati, nalepiti poštanske marke i ubaciti ih u poštanski kovčežić.